You are currently viewing Zielona Góra – szkoła rysunku

Zielona Góra – szkoła rysunku

Rysunek jest tym elementem studiów artystyczne, który pojawia się i na ASP i na architekturze. Dlatego warto się nim zainteresować. Co więcej, musimy odpowiednio przygotować się z niego na egzaminy wstępne. Może nam się wydawać, ale nie jest to wcale łatwe zadanie. Co więcej, niewiele osób składających dokumenty na kierunki artystyczne, zdaje sobie z tego sprawę. A ci, którzy wiedzą, że muszą przysiąść do nauki rysunku, nie wiedzą o tym, że są szkoły rysunku. Te mogą im bardzo ułatwić zadanie. Czy warto iść do pierwszej lepszej szkoły rysunku? Może lepiej sprawdzić o nich opinie i sprawdzić, jakie kursy oferują poszczególne placówki. Ważna jest nie tylko cena kursu, ale i to, czy szkoła przygotowuje do egzaminów wstępnych z rysunku, atmosfera panująca na zajęciach, podejście do tematu nauczycieli… Warto sprawdzić dokładnie wszystkie opcje, by móc odpowiednio wybrać miejsce, w którym przygotowujemy się do egzaminów z rysunku. Dlatego przygotowaliśmy listę szkół rysunku działających na terenie Zielonej Góry.

Szkoły rysunku z Zielonej Góry

Pracownia Rysunku Le Dessin

Oferowane są tam lekcje malarstwa, rysunku i historii sztuki. Zakres nauki odpowiada wymogom uczelnianym, przez co kurs taki odpowiednio przygotowuje kandydatów na uczelnie wyższe.

Zajęcia prowadzone są w grupach do 5 osób. Odbywają się raz w tygodniu. Kursy prowadzone są od podstaw i nie wymagają wcześniejszego przygotowania, czy doświadczenia.

Strefa rysunku

Prowadzone są tam zajęcia zarówno przygotowujące do egzaminów, jak i dla hobbystów chcących nauczyć się rysować. Zajęcia również są prowadzone w małych, maksymalnie pięcioosobowych grupach. Kurs prowadzony jest od podstaw, a tempo dostosowane do możliwości kandydata. Po minimum pół rocznym uczęszczaniu na zajęcia otrzymamy certyfikat ukończenia kursu.

MDK

Jest to miejsce dla wszystkich amatorów. To tu każdy, kto chce się nauczyć rysować, może przyjść, by rozwinąć skrzydła. Zajęcia prowadzone są w ten sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. W pracowni są ogólnodostępne komputery, na których uczestnicy zajęć mogą uczyć się pracować na programach graficznych. Chcąc się przygotować do egzaminów, musimy powiedzieć o tym osobie prowadzącej.

Idealne miejsce, w którym będziemy uczyć się rysunku to nie tylko to, które oferuje najdroższe kursy. Wybierając szkołę rysunku, musimy wziąć pod uwagę możliwości dojazdu do niej, opinie innych uczestników, a także odpowiednio wykształconą kadrę, która pomoże nam przygotować się do egzaminów.

Warto przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy dobrze czujemy się w tym miejscu. W końcu szykując się do egzaminów wstępnych, może ono stać się naszym drugim domem.