You are currently viewing Ucz się od najlepszych!

Ucz się od najlepszych!

Nauka to proces długotrwały. To czas, gdy szukamy siebie, ale również inspiracji w dziełach najlepszych. Bo to od nich najlepiej się uczyć. Kogo warto obserwować? Czyje prace są doceniane na całym świecie? Stworzyliśmy listę grafików, których z chęcią obserwujemy na instagramie! Kolejność jest całkowicie losowa, bo każdy z nich jest dla nas najlepszy!

Patrycja Podkościelny

Patrycja jest absolwentką i doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzyła ilustracje dla Znaku, Newsweeku, czy dla magazynu 2+3D. Na jej pracach dużo się dzieje, ale są spójne i ciekawe. Doceniają ją zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Artur Denys

Jest to ilustrator, który z pewnością stawia na minimalizm. Jego wymowne prace i trafne spostrzeżenia przynoszą mu uznanie i sławę. Artur pochodzi z Łodzi jednak mieszka i tworzy w Poznaniu. Uwielbia wyraźne kolory i grubą linię.

Iza Dudzik

Ilustratorka ta studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jej prace to opowieści. Kanciaste kształty i pastelowe kolory są swoistym znakiem rozpoznawczym Izy. Z pewnością warto ją obserwować!

Patryk Hardziej

O Patryku więcej możesz przeczytać w naszym tekście o nim. Ten Absolwent ASP w Gdańsk był pomysłodawcą Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Sam jest wręcz człowiekiem – robotem. Czego on nie robi! Ten facet ma więcej talentów niż niejeden włosów na głowie! Znany nie tylko w Polsce ze swojej wszechstronności, maksymalnie rozciąga swoją dobę, by tworzyć.

Marcin Mokierów-Czołowski

Ilustrator, który ukończył Grafikę i Komunikację Wizualną w Poznaniu. Jego grafiki opowiadają całe historie. Tworzył między innymi Coaching oraz Charaktery.

Grzesiek Wróblewski

Ten współpracujący z Nike, Nikon, Warner Music, czy Ubisoft chłopak, jest absolwentem architektury krajobrazu. Ilustrator tworzy grafiki, które posiadają głębię.

Michał Dziekan

Jeżeli marzysz o tworzeniu grafik dla Newsweeka, Wall Street Journal, czy Wysokich Obcasów, to z pewnością znasz tego ilustratora. Nie boi się on eksperymentów i kolorów, co udowodnił w licznych pracach.

Bartosz Kosowski

Łódź może pochwalić się jednym z lepszych ilustratorów. Wpisany na listę “200 Best Illustrators Worldwide 2011/2012”. Ponadto dwa lata z rzędu publikowano jego prace w Adobe Design Achievement Awards. Czy to nie jest wystarczający powód do tego, by mieć go na oku?

Przemek Kotyński

Był dyrektorem kreatywnym i concept artystą. Jako ilustrator i grafik zaczynał od projektowania okładek od gier komputerowych.

Robert Romanowicz

Jest to absolwent architektury. Wrocławska politechnika może pochwalić się więc wyjątkowo uzdolnionym ilustratorem i architektem w jednej osobie. Robert znany jest z ilustrowania książek i czasopism dla dzieci. Czy znajduje czas na coś jeszcze? Owszem. Robi zabawki.

Ponadto istnieją ciekawe konta na Instagramie, które pokazują prace różnych artystów. Są to takie konta jak Ilustracja i Polish Ilustrators. Oba te konta publikują prace polskich artystów. Nie da się jednak pokazać wszystkich najlepszych prac, barwnego polskiego świata grafiki. Daj znać, kogo jeszcze obserwujesz!