Jeśli marzy ci się zostać koncepciarzem, to koniecznie zajrzyj do wpisu. Znajdziesz tu dawkę niezłej inspiracji w osobach Top 15 concept artystów z Polski.
-
Darek Zabrocki Ma na swoim koncie współpracę z Netflixem, Ubisoftem, Sony, Paramount, czy z CD Projekt. Jest rozpoznawalny na całym świecie. Prowadzi własną szkołę Digital Paintingu Focal Point. A zaczynał jako szeregowy student gdańskiej ASP. I też kiedyś tak jak ty uczył się rysunku I Digital paintingu. A doszedł tak daleko. Można? Można!
-
Magdalena Pągowska – Projektuje głównie postacie w stylistyce fantasy. Chętnie sięga po symbolikę i gest, a używa do tego neutralnych barw i prostych środków wyrazu. Jej postacie są niby wyraziste i czytelne, a jednocześnie zagadkowe. Musisz zobaczyć sam, jak sprytnie je projektuje 😉
-
Piotr Jabłoński Nicponim – Absolwent architektury na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Jego specjalnością jest malarstwo cyfrowe, ilustracja, projektowanie okładek i (oczywiście) concept art. Pracował przy Dishonored 2. W jego pracach widać inspirację dokonaniami Beksińskiego czy Bisleya.
-
Marek Okoń. Rozpoznawalny międzynarodowo w świecie animacji. Jest autorem conceptu do Wiedźmina 3, Star Wars: The Old Republic, The Last of us i innych.
-
Daniel Sadowski – dyrektor projektowy Wiedźmin, razem z innymi znanymi ze świata conceptu założył studio Rebel Wolves. Wiadomo, że pracuje z zespołem nad nowym tytułem i będzie to gra z gatunku RPG, która ma powstać na silniku Unreal 5. Tytuł ma być dostępny na komputerach osobistych, ale także i konsolach nowej generacji. Ma to też być początek nowej sagi.
-
Krystian Biskup – krakowiak z pochodzenia głównie projektuje światy i tworzy concepty. Znany jest z tego, że stosuje przygaszone barwy. Nie lubi stosować intensywnych kolorów, woli jeden dominujący ton. Na co dzień pracuje przy produkcji cinematiców, np. dla League of Legends.
-
Marek Madej – Tworzy głównie concept art na potrzeby gier. Spory wpływ na jego twórczość ma kultura masowa oraz moda. Wśród jego klientów znajdują się m.in.: CD Projekt Red, Platige Image czy Teyon. Projektuje również okładki płyt i książek.
-
Sławomir Maniak – niezależny koncepciarz, który swoją mrówczą pracą rozwija swój warsztat i ma coraz więcej do zaoferowania branży koncepcyjnej.
-
Maciej Kuciara – wyemigrował do Stanów. Tam pracuje dla gigantów takich jak: Sony Pictures, Disney, Dreamworks, Naughty Dog, Universal Studios czy Marvel Studios.
-
Bogna Gawrońska – Specjalizuje się w character designie. Ciągle stara się wychodzić ze swojej strefy komfortu i dąży do tego, by każda jej postać była wyrazista.
-
Grzegorz Rutkowski – Lubi czarne charaktery i ponurą atmosferę. Na swoim koncie ma współpracę z m.in.: CD Projekt Red, Ubisoft czy Games Workshop. Aktualnie pracuje nad ilustracjami do popularnej gry “Magic: The Gathering”
-
Lea Leonowicz – główny artysta koncepcyjny postaci w CD Projekt RED, autorka postaci w Cyberpunk 2077.
Rynek branży kreatywnej rozwija się coraz intensywniej. W zasadzie nie trzeba mieć w tym kierunku ukończonych żadnych studiów czy innego bardzo formalnego wykształcenia wyższego. Wystarczy dużo zapału, pracowitości i kogoś, kto tobą pokieruje. Na szczęście można zapisać się do szkoły rysunku na kurs Concept Artu, w którym poznasz od podszewki wszystkie tajniki tworzenia postaci, środowisk itd.
W Creativity masz do wyboru m.in. projektowanie postaci, środowisk, architektury czy przedmiotów. Bloki możesz dobierać w dowolnej kolejności, w zależności od aktualnych zainteresowań. Jest nawet osobny blok, w którym uczymy się wyłącznie projektowania fantastycznych stworzeń, których fanów wciąż przybywa.
Jeden blok tematyczny w Concept Art trwa 6 tygodni. To optymalny czas, żeby rozkręcić swoją kreatywność i poczuć klimat.
Dla najbardziej zaawansowanych koncepciarzy, przygotowaliśmy kurs Zaawansowany Concept Design (ACD). Na tych zajęciach pracujemy już na budowaniu twojego portfolio. Poza tym, chętnie dzielimy się własnym doświadczeniem. Wskazujemy, jakie są różnice i wymagania w poszczególnych branżach. Uczymy również, jak prezentować swoje pomysły tak, aby współpracownicy uwierzyli w nasz pomysł i chcieli go zrealizować. O przyjęciu na Zaawansowany Concept Art decyduje selekcja portfolio.