You are currently viewing TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie

TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie

 • Post category:Artyści

Jeśli marzysz o tym, żeby być projektantem wnętrz, to warto, żebyś obserwował najlepszych w swojej dziedzinie. Poniżej subiektywna lista TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie.

Dzięki zestawieniu możesz się nieźle zainspirować, nauczyć się estetycznego łączenia barw i faktur, a także…poćwiczyć rysunek! Wystarczy, że weźmiesz dowolny projekt twoich ulubionych projektantów wnętrz i go narysujesz. Prawda, że proste?

Subiektywny TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie

 1. zarysy.pl

Mimo, że to studio stosuje odważne zabiegi, takie jak mnóstwo ciemnych barw we wnętrzach, to efekt końcowy jest bardzo pozytywny. Wnętrza są bardzo ciepłe i przytulne. Studio ma swój własny styl i konsekwentnie go stosuje.

 1. Anna Maria Sokołowska (pracownia_amsokolowska)

Jej projekty pełne są subtelnych barw i kontrastów. Dominuje w nich drewniana faktura. Emanują harmonią i spokojem.

Nie są jednak nudne. Wręcz przeciwnie, umiejętne łączenie wzorów i kolorów intryguje i momentami zaskakuje. Projektantka nie stroni od tapet, które mają ciekawe wzory i sprawiają wrażenie, jakby wnętrze opowiadało jakąś historię.

Studio Sokołowskiej było wielokrotnie nagradzane w Polsce i zagranicą.

 1. mikolajskastudio

Projekty tego studia mają “to coś”. Wypływa z nich głębia i zmysł artystyczny. Nie można koło nich przejść obojętnie.

To, co wyróżnia studio, to umiejętność łączenia stylów w sposób bardzo gustowny. Dzięki temu, nawet bardzo klasycystyczne i eleganckie wnętrze potrafi być nowoczesne.

 1. Damian Widowski (damianandco)

Fascynacja geometrią, zabawa formą a przy tym umiar i smak. To chyba przepis na udane projekty, który Damian Widowski konsekwentnie stosuje.

 1. konzeptarchitects

Projekty tego studia to czysta elegancja i smak, które zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta.

Projektanci stawiają na nowoczesność. Meble użytkowe zaprojektowane są w taki sposób, że wyglądają jak dzieła sztuki.

Mieszkanie we wnętrzu zaprojektowane przez studio Konzept przypominana chyba przeniesienie się w inny wymiar.

 1. igloo_studioo

Studio skutecznie łączy elegancję z fantazją. Niektóre projekty wykorzystują złudzenia optyczne, dzięki czemu wyglądają naprawdę ekscytująco.

 1. studiomotyl

Ciekawe formy i harmonijne barwy ziemi to przestrzenie, w których mieszkańcy z pewnością będą czuli się dobrze.

 1. Malwina Zbiciak (minimaldesign.pl)

Projekty Malwiny podszyte są pewnym przesłaniem. Dzisiaj żyjemy w czasach, w których cierpimy na nadmiar rzeczy. Minimaldesign.pl skutecznie wprowadza ład i funkcjonalny minimalizm we wnętrza. Pokazuje tym samym, że niewiele trzeba, by stworzyć przyjazną i przytulną przestrzeń.

 1. sadowska.interiors

Umiejętnie łączy niebanalne odcienie, wykorzystuje piękne tapety i odważne materiały. Całość wygląda całkiem zacnie.

 1. Aleksandra Papińska (home_on_the_hill)

Konto, które zadowoli miłośników sielskich harmonijnych wnętrz. Nie ma tu miejsca na jakąś ekstrawagancję. Raczej jeden styl, pełno kwiatów i wykorzystanie klasycznych rozwiązań we wnętrzach. Mimo to, warto zapoznać się z tą klasyką.

Jakie tendencje widać w zestawieniu TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie?

To czym żyje polska architektura wnętrz na Instagramie, to żonglowanie naturalnymi barwami: brązem, beżami, bielą, zielenią. Z pewnością za nami są już czasy pstrokatych wnętrz sprzed 20 lat.

Obecnie, nawet jeśli projektant sięga po ekstrawaganckie wzory i kolory, to jest do pojedynczy detal, a nie cała gama przypadkowych barw.

Co jeszcze widać w zestawieniu TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie? Z pewnością widać pewien minimalizm form. Mało kogo bawią barokowe formy. Dziś raczej poszukuje się piękna w prostocie i umiarze. Nawet, jeśli są to wnętrza w stylu glamour, to dominuje w nich klasyczny smak i elegancja.

A czego jeszcze nie widać na liście TOP 10 polskich projektantów wnętrz na Instagramie?

Architekci wnętrz jeszcze za mało mówią o tym, co coraz częściej dzieje się w polskich domach.

Minęły czasy, kiedy zachłysnęliśmy się jako społeczeństwo nowością “z Zachodu”. W polskich domach coraz częściej sięga się po renowację mebli. Do łask wracają solidne, klasyczne drewniane meble.