You are currently viewing Szkoły rysunku w Słupsku

Szkoły rysunku w Słupsku

Przychodzi taki czas w życiu każdego człowieka, gdy musimy wybrać, co chcemy robić po maturze. Jeżeli zastanawiamy się nad kierunkiem artystycznym takim jak architektura, czy kierunki dostępne na ASP, musimy popracować nad umiejętnościami rysunku. Mimo tego, że nie musimy tego robić sami, a wspierać nas mogą w nauce liczne szkoły rysunku, niewielu z nas wie o ich istnieniu. Jeśli już ktoś z nas o nich słyszał, to woli podpytać o ich kompetencje znajomych. Nawet jeśli nie przygotowywali się oni do egzaminu z rysunku, a jedynie podchodzili do tego hobbystycznie. Nic w tym złego, jednak naszym zdaniem warto sprawdzić wszystkie możliwości, jakie oferuje nam lokalny rynek. W każdej szkole będziesz czuł się inaczej. Będzie panowała inna atmosfera, a nauczyciele w inny sposób będą podchodzili do kursantów. Wszystko to może wydawać się oczywiste, jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak te sprawy wpływają na naszą naukę i przygotowanie do egzaminów wstępnych na studia. Szkoły rysunku różnią się między sobą, dlatego powinniśmy sprawdzić wszystkie możliwości przed wyborem tej jednej.

Szkoły rysunku ze Słupska

MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku oferuje szeroką gamę zajęć. W tym zajęcia z rysunku i malarstwa. Zajęcia prowadzone są w grupach, a ich uczestnicy biorą udział w wykładach z historii sztuki prowadzonych przez pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

EdukreskaⓇ

Ta szkoła rysunku proponuje kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych. Mamy do wyboru kursy podstawowe, intensywne, a także wakacyjne. Kursanci podczas zajęć podzieleni są ze względu na wiek oraz kierunek studiów, na który się wybierają.

Słupski Ośrodek Kultury

Pracownia Malarska w Słupskim Ośrodku Kultury oferuje zajęcia dla początkujących. Grupy podzielone są na tę dla dzieci i tę dla dorosłych. Oferuje ona możliwość przygotowania do egzaminu wstępnego na studia artystyczne.

Szukając dla siebie odpowiedniej szkoły rysunku, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Są to atmosfera panująca na zajęciach, podejście i kompetencje nauczyciela, a także cena kursu i ilość zajęć. Ważna jest również odległość szkoły od naszego domu. Ciężko się zmotywować, gdy mamy do przejechania całe miasto, by dotrzeć na zajęcia. Musimy także wziąć pod uwagę to, czy zajęcia prowadzone są w grupach, czy indywidualnie. Jeśli w grupach, to ważne jest to, czy prowadzący podchodzi do swoich kursantów w sposób indywidualny, czy też nie. Najważniejsze jest to, byśmy pamiętali o najważniejszym. Przygotowując się do egzaminów wstępnych na uczelnie, w szkole rysunku będziemy spędzać bardzo dużo czasu. Dlatego musimy się w niej po prostu dobrze czuć.