You are currently viewing Szkoła rysunku w Nowej Soli

Szkoła rysunku w Nowej Soli

Nie tylko duże ośrodki miejskie dają możliwość lekcji rysunku. Dzisiaj o tym, jaka jest szkoła rysunku w Nowej Soli. Dowiesz się, jakie zajęcia są tam realizowane i do kogo są kierowane.

Kurs rysunku w Nowej Soli – dla kogo?

Osoby, które najczęściej poszukują szkoły rysunku w Nowej Soli to przede wszystkim kandydaci na uczelnie wyższe o profilu artystycznym (Architektura, Rysunek, Wzornictwo, Grafika itp).

Przygotowania do egzaminów wstępnych na ASP powinny trwać przynajmniej kilka miesięcy, a najlepiej kilka lat. Dobrze mieć w swojej okolicy szkołę rysunku, w której będziesz mógł poznać innych miłośników rysunku. Dzięki temu łatwiej zmotywujesz się do nauki, niż miałbyś się uczyć w pojedynkę.

Gdzie można uczyć się rysunku w Nowej Soli?

Szkoła rysunku w Nowej Soli – Nowosolski Dom Kultury

+28 68 387 90 15

ul. Piłsudskiego 49

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku szkolnym, nastolatkowie i dorośli. Szkoła rysunku w Nowej Soli to w rzeczywistości zajęcia łączące rysunek i malarstwo. Zajęcia obejmują zestaw ćwiczeń malarskich i rysunkowych, w trakcie których uczestnicy w praktyce poznają podstawy kompozycji, wiedzy o kolorze, perspektywie, podstawowe gatunki: portret, pejzaż, martwą naturę.

To, co na pewno jest na plus tych zajęć to możliwość spotkania się z osobami, które mają podobne pasje i zainteresowania.

Nie bez znaczenia dla osób zdających na kierunki artystyczne jest wiedza techniczna (perspektywa, zasady kompozycji). Nie jest to kurs przygotowujący pod egzaminy na ASP – ale też nie taka jest jego rola. Ma on przede wszystkim uczyć podstaw rysunku i malarstwa.

Zajęcia odbywają się w małych kameralnych dziesięcioosobowych grupach. Jest to liczba osób, w której możliwe jest indywidualne podejście prowadzącego.

Co daje szkoła rysunku w Nowej Soli?

Przede wszystkim uczestnicy mają okazję rozwinąć się artystycznie. Każdy z uczestników startuje z określonego poziomu.

Kursanci realizują tematy zaproponowane przez nauczyciela. Niesamowicie rozwija ich wyobraźnię, uczy samodzielnego i krytycznego myślenia.

Słuchacze stają się wrażliwi na barwę, kontrast i inne formy wyrazu artystycznego. Dowiadują się, jakie są rodzaje kompozycji. Uczą się operować światłocieniem. Uczą się, czym jest walor i jak go stosować.

Poza tym poznają zasady łączenia barw, uczą się jak ich używać w kompozycji.

Oprócz tego tematyka zajęć jest tak skonstruowana, że pobudza do myślenia, pozwala poznać siebie, swoje możliwości i marzenia.

Uczestnicy w trakcie zajęć stają się wrażliwi na piękno, sprawni manualnie a przede wszystkim dobrze się bawią.

Szkoła rysunku w Nowej Soli w Domu Kultury jest jedynym kursem rysunku dostępnym w tym mieście. Oznacza to, że może zdarzyć się sytuacja, że nie będzie miejsca w grupie. Wówczas pozostaje tylko znalezienie kursu rysunku online, który jest coraz bardziej popularny.