You are currently viewing Szkoła rysunku w Inowrocławiu

Szkoła rysunku w Inowrocławiu

Niektóre miasteczka oddalone są od dużych ośrodków miejskich. Osoby, które są zainteresowane zajęciami artystycznymi mają ograniczony wybór. Najważniejsze jednak, by była chociaż jeden ośrodek. W tym wpisie dowiesz się, jaka jest szkoła rysunku w Inowrocławiu.

Gdzie jest szkoła rysunku w Inowrocławiu?

Kujawskie Centrum Kultury to instytucja, która organizuje życie kulturalne mieszkańców. Szkoła rysunku w Inowrocławiu oferuje zajęcia w pracowni rysunku i malarstwa. Nie są to więc bardzo wyspecjalizowane zajęcia, a raczej zajęcia ogólnie uwrażliwiające na sztukę.

Kurs malarstwa i kurs rysunku w Inowrocławiu odbywa się na ul.Kasztelańskiej 22. Można się na niego zapisać pod numerem: 509 414 469 lub napisać maila: sekcja-rysunku-i-malarstwa@kckino.pl

Instruktor to Marcin Fołda – artysta plastyk z wieloletnim doświadczeniem.

Godziny pracy szkoły rysunku przedstawiają się następująco:

  • Poniedziałek 16:45 – grupa dorosłych

  • Wtorek

    • 11:30 – seniorzy

    • 16:45 – I grupa dzieci (8-13 lat)

  • Środa 16:45 – młodzież (14-18 lat)

  • Czwartek 16:45 – dorośli

  • Piątek 16:45 – II grupa dzieci (8-13 lat)

Szkoła rysunku w Inowrocławiu ma wiele zalet:

Nauka rysunku i malarstwa jest bezpłatna, prowadzona jest na każdym poziomie, dla kursantów w każdym wieku.

Materiały i sprzęt, z których korzystają uczestnicy zajęć są profesjonalne i dobrane z myślą o stopniu zaawansowania grupy. Warto więc przy zapisie określić swój poziom zaawansowania oraz cele, jakie masz w związku z nauką rysunku. Inaczej bowiem pracuje się z osobami, które rysują / malują hobbystycznie. Inaczej podchodzi się natomiast do osób, które z rysunkiem wiążą swoją przyszłość zawodową i na przykład chcą zdawać na uczelnię wyższą o profilu artystycznym.

Odpowiednio zaaranżowana pracownia, stwarza klimat do artystycznej pracy w skupieniu, przy dźwiękach relaksującej muzyki.

Szkoła rysunku w Inowrocławiu ma tę zaletę, że jest do dość małe miasto. Można uczyć się rysunku w kameralnych warunkach. Łatwiej jest wtedy nawiązać bliższą relację z innymi uczestnikami kursu rysunku. Jest to szczególnie ważne w branży artystycznej. Być może ktoś z kursu będzie kiedyś twoim współpracownikiem. Warto podtrzymywać takie znajomości.

Poza tym nic nie motywuje do ćwiczeń tak, jak praca w grupie. Kiedy widzisz osiągnięcia innych osób, to zaczynasz łapać od nich inspirację i powera do pracy.

Warto, żebyś pamiętał, że to nie jakiś wrodzony talent warunkuje umiejętności rysunkowe. Ludzie zdobywają kompetencje dzięki swojej systematycznej pracy. Warto więc, abyś rysował również poza zajęciami. Zawsze możesz pokazać twoje “prace domowe” instruktorowi. Jego sugestie będą bezcenne. Dzięki jego wiedzy merytorycznej i doświadczeniu wychwycisz błędy, które popełniasz. Popełnianie błędów to nic strasznego. Najważniejsze, żeby je konsekwentnie poprawiać.

Szkoła rysunku w Inowrocławiu to mały ośrodek i jedyny w okolicy. Ważne jednak, że takie miejsce funkcjonuje. Osoby z małych miasteczek również powinny mieć dostęp do nauki rysunku i malarstwa.