You are currently viewing Szkoła rysunku w Bydgoszczy

Szkoła rysunku w Bydgoszczy

Chcąc dostać się na uczelnię artystyczną, na pewno nie uszło naszej uwadze to, że organizują one egzaminy wstępne. Gdy zaczynamy drążyć temat, okazuje się, że egzaminy te podzielone są na części, a wśród nich egzamin z rysunku. Niezależnie, czy wybieramy się na grafikę, architekturę, czy wzornictwo. Jedno jest pewne – egzamin z rysunku nas nie ominie. Co więc możemy zrobić, by się do egzaminu takiego przygotować? Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w całym kraju funkcjonują szkoły, których celem jest przygotowanie nas do egzaminu z rysunku. Jeśli już ktoś z nas coś słyszał, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wybór odpowiedniej szkoły jest szalenie ważny. Nie liczy się tu opinia znajomych, a doświadczenie i kompetencje nauczycieli. Tak samo, jak ważne są cena samego kursu oraz miejsce, w którym znajduje się szkoła.

Ponieważ ciężko byłoby dojeżdżać na zajęcia z rysunku 50 km, przedstawiamy poniżej listę szkół prowadzących takie zajęcia w Bydgoszczy.

Bydgoskie szkoły rysunku:

Rysownia.eu

Szkoła ta prowadzi zróżnicowane kursy. Od kursu dla dzieci, przez kursy hobbystyczne i wakacyjne, aż do kursu przygotowawczego na egzamin z rysunku. Kurs ten przygotowuje do studiów zarówno artystycznych, jak i politechnicznych.

EdukreskaⓇ

Szkoła proponuje szeroką gamę kursów rysunku. Wybierając się na studia, które poprzedzone są egzaminem wstępnym, warto rozpocząć przygodę z rysowaniem, idąc na kurs podstawowy. Szkoła ta proponuje również kursy zimowe i wakacyjne, a także intensywny kurs rysunku dla tych, którzy muszą nadrobić zaległości parę miesięcy przed egzaminem.

Quatro

Szkoła ta prowadzona jest przez absolwentów Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Dziewięciomiesięczny kurs jest dostosowany do potrzeb przyszłego studenta, a nauczyciele na bieżąco sprawdzają wszystkie wytyczne dotyczące egzaminów z rysunku na uczelniach w całym kraju.

Arcana pracownia plastyczna

Roczny kurs w tej szkole przygotowuje nas na egzamin z rysunku zarówno na architekturę, jak i na ASP. Niezależnie od tego, czy studiować chcemy w kraju, czy za granicą. W czasie zajęć przygotowujemy swoją teczkę, która posłuży nam jako teczka artystyczna kandydata na studia.

APK

Celem kursu jest nauczenie przyszłych studentów obserwacji swoich obiektów i przygotowanie ich do egzaminów wstępnych na architekturę i kierunki jej pokrewne. Ciekawe jest to, że na zakończenie kursu nauczyciele przeprowadzają próbny egzamin. Po ukończeniu kursu, czyli 90 godzin kursu, dostaniemy odpowiedni certyfikat. Dokument ten zwalnia nas z egzaminu z rysunku na kierunek Architektura w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Wybierając szkołę rysunku, musimy się dobrze zastanowić. Nie warto wybierać szkoły, bo znajomi znajomych myślą, że będzie w niej spoko. Szkoła ma nas przygotować do zdania egzaminów wstępnych. Warto skorzystać z możliwości i odwiedzić szkoły, zanim podpiszemy umowę i poznać nauczycieli. Jeśli szukamy opinii, to osób, które brały udział w zajęciach oraz tych, które obecnie uczęszczają na zajęcia. Możemy sprawdzić, czy zagadnienia proponowane przez szkołę są wymagane na egzaminie z rysunku. Ważne jest również to, by nie spędzać pół dnia na dojazd do szkoły i to, byśmy po prostu czuli się w niej dobrze.