You are currently viewing Szkoła rysunku Krakowie

Szkoła rysunku Krakowie

O tym, że Kraków jest miastem kreatywności i sztuki, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeśli sam chcesz dołączyć do krakowskich artystów, to sprawdź listę i sprawdź, która szkoła rysunku w Krakowie jest dla ciebie!

Zestawienie Szkoła rysunku w Krakowie

Pracownia Oko

Szkoła rysunku w Krakowie założona przez dwoje artystów. Przygotowują młodzież do zdawania na uczelnie o profilu artystycznym. Poza tym wezmą pod skrzydła każdego, kto chce rozwinąć swoją kreatywność i spędzić dobrze czas uprawiając swoje hobby.

Prowadzą kursy mistrzowskie dla tych, którzy chcą być mistrzami w swojej dziedzinie.

Telefon: 691 81 75 74

Plac Matejki 10

Cena: 400 zł/ kurs 4-godzinny

 Creativity

Szkoła rysunku w Krakowie z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi kursy o różnym profilu. Największe doświadczenie i najbardziej oblegane są kursy przygotowujące na Architekturę i na inne kierunki na ASP. Creativity dąży do nauki rysunku w sposób usystematyzowany i dokładny. Chodzi o to, aby kursanci mieli dobre podstawy warsztatowe:

  • dokładna perspektywa,

  • proporcje,

  • nauka aksonometrii za pomocą autorskiego narzędzia – igurr, itd.

Uczniowie tej szkoły rysunku w Krakowie mają do dyspozycji osobiste wsparcie doświadczonych nauczycieli.

Format studio

To profesjonalna szkoła o profilu artystyczno-rysunkowym. Przygotowują do egzaminów wstępnych na wydziały architektury i uczelnie artystyczne.

Telefon: 534 537 777

ul. Rynek Główny 34

Cena: 360zł/mc

Art studnia

Wybierając kurs rysunku i malarstwa w szkole Art Studnia masz gwarancję profesjonalnego przygotowania do egzaminów wstępnych!

Telefon: 605 172 347

Ul. Dunajewskiego 6

Cena:580 zł pakiet standard

Studio Rysunku Koletek

Przygotowują młodzież do egzaminów do szkół plastycznych: gimnazjum i liceum. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących przygotowują prace do teczek wymaganych na uczelniach artystycznych w Polsce i za granicą.

Telefon: 535 555 464

ul. Kielecka 28/4

Cena: 460 zł / 4 godziny

Elipsa

Szkoła rysunku w Krakowie, która gwarantuje wysoką skuteczność, każdego roku uczestnicy dostają się na wybrane kierunki, m. in. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, Wrocławskiej, Śląskiej i innych.

Telefon: +48 692 415 013

ul. Krowoderska 6/14

Cena: od 1140 zł do 1800 zł / trymestr

Czarny Biały

Uczą myśleć i projektować wszystkich: początkujących, szalonych, architektów, pasjonatów, nieśmiałych, geniuszy, młodych, inteligentnych, zbuntowanych, niepokornych, innych

Telefon: 503 036 418

Mały Rynek 2

Cena: od 80 zł/1h

Salwatorskie Studio Artystyczne

To oferta zarówno dla osób, które miały już kontakt z rysunkiem i chcą rozwijać swoje umiejętności pod czujnym okiem profesjonalistów, jak również dla tych, którzy nigdy wcześniej nie rysowali i chcieliby od podstaw nauczyć się tej sztuki.

Telefon: 603 915 537

ul. Ukryta 29/ul. Kasztelańska 27

Cena: od 4700 zł do 6200 zł/rok

To tu

Jeśli marzysz o studiowaniu kierunków typu architektura, grafika, wzornictwo czy projektowanie ubioru, to zdecydowanie miejsce dla ciebie!

Telefon: 724777942

ul. Św. Gertrudy 4/3

Cena: od 360 zł – 560 zł/mc

Solart

kursy te przeznaczone są dla kandydatów na studia o profilu architektonicznym, dla dzieci i osób dorosłych, dla gimnazjalistów i licealistów.

609111787

ul. Saska 7/54

Cena: 390 zł/mc

Kurs Rysunku Floriańska

Kompleksowe kursy rysunku architektonicznego do egzaminów na studia architektury w Krakowie.

733190205

ul. KROWODERSKA 51/5

Cena: 360 zł/mc

Warsztat

Ta szkoła rysunku w Krakowie oferuje kurs rysunku architektonicznego do egzaminów na studia architektury, architektury krajobrazu, wzornictwa (Politechnika Krakowska), a także architektury i architektury wnętrz.

500 – 382 – 029

ul. Św. Filipa 23

Cena: 360zł/mc

Pracownia Grafor

Nauczyciele tej szkoły rysunku w Krakowie starają się uwrażliwić uczniów na sztukę. Ich kursy skierowane są głównie do osób, które przygotowują się do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne.

503 789 909

ul. Stradomska 16/14

Cena: 480 zł/mc

ZALUBOWSKI

Można tu zdobyć znajomość wszystkich aspektów warsztatu rysunkowo – malarskiego oraz przygotować się do matury i egzaminu wstępnego na studia z historii sztuki.

502 027 408

ul. Kącik 9

Cena: 2664 zł/rok

Na co zwracać uwagę przy wyborze Szkoły rysunku w Krakowie?

Jeśli chcesz zdawać egzaminy wstępne na uczelnię o profilu artystycznym, to powinna cię interesować szkoła rysunku w Krakowie, która realizuje zagadnienia egzaminacyjne.

Takie egzaminy, szczególnie na architekturę, wymagają dużej wiedzy merytorycznej z rysunku. Nie jest najważniejsze wyłącznie to, by rysunek przykuwał wzrok grą światłocienia/ walorem itp. Najbardziej istotne jest to, czy rysunek jest poprawny technicznie.

Musisz solidnie nauczyć się perspektywy jednozbiegowej i dwuzbiegowej. Dalej, musisz rysować dokładne, poprawne bryły w odpowiednich proporcjach. Musisz wiedzieć, czym jest aksonometria i robić poprawne rzuty brył.

Dopiero, kiedy dokładnie wyćwiczysz te tematy, możesz bawić się “dopieszczaniem” rysunku.

Sprawdziłeś, czy szkoła rysunku w Krakowie, która wpadła ci w oko, realizuje te wszystkie zagadnienia?

Inną kwestią są relacje i atmosfera panująca w Pracowni. Czy jest tak, że uczniowie spotykają się na kursie rysunku, po czym się rozchodzą i nie mają ze sobą kontaktu? A może kadra potrafi tak zaaranżować zajęcia, żeby była przestrzeń do poznania się i zintegrowania?

Fajnym pomysłem są rysowania w plenerze lub wspólne wyjazdy. Relacje w szkole rysunku w Krakowie są niezwykle ważne. W przyszłości będziesz z tymi ludźmi studiował lub może nawet pracował. Warto więc skumać się z innymi uczniami.

Co oprócz szkoły rysunku w Krakowie?

Oprócz nauki w szkole rysunku w Krakowie, możesz wyszukiwać kanały na Youtubie, na których rysownicy prezentują swoje umiejętności. Możesz podpatrzeć ich warsztat i sporo się nauczyć.

Fajnie, jeżeli masz możliwość podejrzeć, jak pracuje się w programach graficznych. Takie filmiki na Youtubie wprowadzają w ich świat i pozwalają oswoić się z interfejsem.

W sumie to kolejny aspekt, który powinieneś brać pod uwagę przy wyborze szkoły rysunku w Krakowie. Czy nauczyciele pracują na programach graficznych i czy mogą ci trochę o nich opowiedzieć?

Dla wielu kierunków na ASP znajomość programów graficznych jest mile widziana. Czy kurs rysunku, który wybrałeś umożliwia ci zdobycie takiej wiedzy?

Czasem może ci się wydawać, że kurs rysunku może być zbyt wymagający. Ale trochę o to w tym chodzi. Nie masz wesoło i beztrosko wymachiwać ołówkiem, ale zdobywać merytoryczną wiedzę o rysunku.

Dlatego nie zdziw się, że w szkole rysunku możesz usłyszeć zachętę do codziennego rysowania. Umiejętności nie przyjdą same. Trzeba je zdobyć poprzez systematyczne ćwiczenia.

Nauka rysunku potrafi być wymagającym doświadczeniem. Ważne jest więc, aby uczniowie wzajemnie siebie motywowali do rysowania. Taką też przewagę ma szkoła rysunku w Krakowie nad nauczaniem indywidualnym. W nauce jeden na jeden trudniej o wysoki poziom motywacji.