You are currently viewing Sklepy plastyczne w Poznaniu – gdzie warto się udać?

Sklepy plastyczne w Poznaniu – gdzie warto się udać?

Każdy artysta chlubi się swoją techniką i wyjątkowym efektem, jaki uzyskuje dzięki wyuczonym technikom i odpowiednim artykułom. Każdy z nas ma ulubione przybory. I w sumie nikogo to nie dziwi. Dlatego też mamy taki wachlarz różnych pędzli, ołówków i dłut dla rzeźbiarzy.

Gdzie szukać ulubionych kredek?

Dobrze jest szukać dobrych miejsc. Dobre miejsca dla plastyka to sklepy plastyczne, w których zawsze znajdziemy nasze ulubione artykuły. Dobrze, by były one w przystępnych cenach, a obsługa sklepu nie tylko znała się na tym, co robi, ale była przy tym miła.

Wbrew pozorom, nie tylko to czy są mili, jest ważne. Ważniejsze jest, by umieli nam doradzić, pokazać nam zamienniki, albo wyjaśnić działanie konkretnego produktu. Taki sprzedawca to skarb! Ceny mogą nam się nie podobać, wszak artykuły artystyczne nie należą do tanich. Ale jeśli sprzedawca podpowie co nieco, to i cena nie odegra tu tak ważnej roli.

Sklep plastyczny w Poznaniu – do którego się udać?

Sklepy Matejko

Jest to cała sieć sklepów. Nie tylko w Poznaniu na ulicach 23 Lutego i Kramarskiej, ale także w Bielsko-Białej, Łodzi, Bratysławie, Wrocławiu, Rzeszowie i wielu innych. Ponadto w sklepach Matejko możemy złożyć zamówienie przez stronę internetową. Ponadto pomogą nam dobrać ramę i oprawią nasz obraz.

Art-Mat s.c.

Obsługa Art-Mat rozumie potrzeby swoich klientów. Dobrze wie, że to uczniowie liceów plastycznych i studenci studiów artystycznych są ich potencjalnymi klientami. Dlatego specjalnie dla nich stworzyli rabat. Po okazaniu legitymacji studenckiej lub szkolnej otrzymamy 5% rabat na zakupy.

Kredki i Farby

Na ulicy strzeszyńskiej istnieje sklep dla wszystkich pasjonatów twórczości wszelakiej. Nie dość, że sprzedają artykuły dla artystów, to jeszcze sami organizują szkolenia i kursy. Chcesz się nauczyć rysować mangę? Może wolisz tworzyć suchymi pastelami? Musisz zajrzeć na strzeszyńską!

L&M Art s.c. Art. dla plastyków

Sklep założyły dwie szanowane artystki. Te pracownice Związku Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu, Pani Lidia Bochenek i Małgorzata Szubarga-Sroczyńska stworzyły nie jedno, a trzy punkty w Poznaniu, w których panuje wspaniała atmosfera. Słyszeliśmy pogłoski, że w ich sklepach zawsze znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy.

Stonogi.pl

Stonogi to sklep kreatywny. Znajdziemy w nim materiały do scrapbookingu, decoupage i mixmedia. Prowadzą też warsztaty stacjonarne i online. Na ich stronie znajdziemy też różnorakie inspiracje. Dlatego warto tam zajrzeć.

Świat Papieru

Jest to sklep na ulicy Krakowskiej. Naprawdę dobrze wyposażony. Również prowadzony przez Panie Lidię i Małgorzatę. W nim jednak stawiają przede wszystkim na papiery, brystole, szkicowniki. Nie zabrakło tam również innych najpotrzebniejszych artykułów plastycznych.

Margus

Nie zdziwi nas już chyba, jeśli przeczytamy, że sklep plastyczny Margus organizuje warsztaty. Prowadzą go prawdziwi pasjonaci, którzy potrafią docenić wyjątkowość własnoręcznie wykonywanych przedmiotów. Odwiedźcie ich na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu!

Holimex

Od 1991 roku na ulicy Gołębiej, niezależnie od stopnia naszego zaawansowania, znajdziemy artykuły kreślarskie i plastyczne dla siebie. Znajdziemy tu zarówno artykuły dla hobbystów, jak i dla osób profesjonalnie podchodzących do twórczości.

Zakupy w sklepach stacjonarnych są zawsze pewniejsze niż przez Internet. Nawet jeżeli czasem będzie parę złotych drożej, to odchodzi nam koszt wysyłki. Jeżeli kupujemy coś delikatnego, to nigdy nie mamy pewności, że ze sklepu internetowego przyjdzie w całości.

Co prawda nie zawsze to, czego szukamy, jest dostępne w sklepie stacjonarnym. Wtedy na pomoc przychodzą nam sklepy internetowe. Szukając sklepów artystycznych w sieci, warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również opinie kupujących.