Rysowanie wizualizacji wnętrz w aplikacji PROCREATE:

Aplikacja PROCREATE jest narzędziem dostępnym dla posiadaczy iPadów, oferującą szeroką gamę możliwości rysunkowych. Jako, że zawiera bogatą paletę pędzli, którymi możemy się posługiwać, daje nam możliwość tworzenia prac zarówno realistycznych, jak i o charakterze graficznym.

NIE ZNASZ JESZCZE APLIKACJI PROCREATE?

A MOŻE JESTEŚ JEJ NOWYM UŻYTKOWNIKIEM?

WSZYSTKIE INFORMACJE POTRZEBNE NA STARCIE ZNAJDZIESZ TUTAJ: 

W tym artykule dowiesz się jak narysować klimatyczną wizualizację wnętrza  – pełną kolorów i różnorodnych tekstur!


ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK STWORZYĆ REALISTYCZNE FAKTURY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
kliknij
TUTAJ!

Jeśli dotarłeś już tutaj, najprawdopodobniej już wiesz jak prawidłowo przedstawiać konkretne materiały.
Teraz dowiesz się jak odpowiednio używać poszczególnych z nich. W dzisiejszej lekcji będziemy używać takich jak drewno, kamień, czy glazura. Ważna będzie również umiejętność operowania światłem i cieniem w rysowanej przestrzeni. 

Do stworzenia klimatycznej wizualizacji j ważna będzie wiedza na temat:

  • różnorodnych pędzli i wyżej wymienionych faktur – to one nadają pracy charakteru i oryginalności!
  • odpowiedniego tworzenia warstw – warto zadbać o ich wysoką rozdzielczość,  (w granicach rozsądku, która pozwoli nam osiągnąć również ich sporą ilość!)
  • wstawiania obrazka referencyjnego – dobra baza rysunku i odpowiedni szablon to podstawa dobrego rysunku!
  • tworzenia podrysu – kolejny z kluczowych elementów do stworzenia pracy o prawidłowych proporcjach!

WSZYSTKICH TYCH INFORMACJI DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU „Rysowanie rzutów wnętrz w aplikacji PROCREATE” DOSTĘPNEGO NA NASZYM BLOGU!
Wymienione umiejętności zostały dokładnie wypisane w czterech pierwszych rozdziałach.

Aby przeczytać artykuł kliknij:
TUTAJ!

Stworzyliśmy już rzetelne fundamenty naszej pracy. Nadeszła pora by zacząć tworzyć.
Wszystkie etapy tworzenia takiej ilustracji przedstawię Ci krok po kroku. A więc, zaczynajmy!

Na samym początku poznajmy wnętrze, którego wizualizację będziemy rysować. Jeśli czytasz ten artykuł na urządzeniu mobilnym, wejdź w LINK, aby przenieść się do animacji i poruszać się po omawianym wnętrzu.
Jeśli zaś korzystasz z komputera bądź tabletu, wystarczy, że najedziesz aparatem telefonu na poniższy KOD QR:


1. OBRAZEK REFERENCYJNY:

Wędrując po modelu wybraliśmy odpowiedni kadr, który chcemy narysować. Jak widzisz stoimy w części salonu między kanapą a komodą i zerkamy w stronę jadalni. Nasz wzrok obejmuje również kuchnię – zawrzemy zatem najważniejsze strefy mieszkania na jednym ujęciu.

Jak widzisz stworzony model jest mocno monochromatyczny, więc wymaga nadania tekstur, aby moc posłużyć jako wizualizacja. My wykorzystamy go sobie do stworzenia bazy naszego rysunku, tak, aby bez użycia specjalistycznych programów nadać temu wnętrzu przytulnej atmosfery i realizmu.

1. Pierwszą rzeczą jaką się zajmiemy będzie importowanie zdjęcia z modelu do aplikacji. Następnie zmniejszamy krycie obrazka na ok. 50-70% i włączamy linię pomocniczą

2. Kolejnym krokiem będzie edycja lini pomocniczej

3. W narzędziu edycji wybieramy opcję Perspektywa, i ustawiamy wysokość horyzontu. Aby to zrobić wystarczy rysikiem kliknąć w dowolne miejsce na ekranie i przeciągnąć linię (poziomą!) trzymając za kropkę na środku – do odpowiedniej wysokości.

4. Znając już odpowiednią wysokość horyzontu przesuwamy kropkę – pierwszy punkt zbiegu – a następnie na horyzoncie klikamy w miejscu drugiego. Oszacowujemy miejsce intuicyjnie, a następnie przeciągamy drugi punkt zbiegu w odpowiednie miejsce, tak by linie zbiegające pokrywały się z tymi na obrazku referencyjnym.