You are currently viewing Pomysły na prezent dla osoby, która kocha rysować

Pomysły na prezent dla osoby, która kocha rysować

Nie ma chyba nic gorszego niż nietrafiony prezent. Czas okołoświąteczny to czas, w którym prezenty weryfikują, jak dobrze kogoś znamy. Albo w drugą stronę – jak my kogoś dobrze znamy.

Jeśli jesteś osobą, która nie wie, co kupić na prezent dla osoby, która kocha rysować – ten wpis jest dla ciebie. A jeśli jesteś osobą, która kocha rysować – możesz zainspirować się, co mógłbyś chcieć 😉

Poniżej kilka kategorii prezentów, które ucieszą niejednego fana rysowania.

Narzędzia

Ołówki

Zestaw ołówków zawsze spoko. Może nie będzie jakimś wytwornym prezentem, ale na pewno będzie trafiony. Więc jeśli nie masz pomysłu co kupić – to kup ołówki po prostu.

Węgiel

Dla niewtajemniczonych: to też takie ołówki, tylko takie bardziej brudzące. A z rysownikami czasem jak z dziećmi i lubią się popaprać 🙂

Szkicownik

Dobry rysownik nie wybrzydza i potrafi rysować na wszystkim. (Czasem jak ma fazę to rysuje po książkach, notatkach z wykładu, ulotkach, gazetkach…)

Co nie znaczy, że nie może rysować na czymś godniejszym i ładniejszym. Często jest tak, że rysownik sam nie kupi sobie takiego szkicownika. Ale mieć by go chciał. Jak tylko go dostanie, to poczuje się w towarzystwie zauważony i doceniony.

Zabawki

Są takie zabawki, które pokocha każdy, bez względu na wiek. Poniżej zestaw tych, z których nigdy się nie wyrasta:

Puzzle 3D

Dzięki nim można spędzić mnóstwo godzin na tworzeniu własnego miniaturowego imperium. Można z nich stworzyć m.in. wieżę Eiffla, katedrę Notre Dame lub nawet Hogwarts z Harrego Pottera. To gratka nie tylko dla architektów. Można się również bawić w duecie. Chociaż wtedy ciężko, bo każdy będzie chciał być kierownikiem budowy 😉

Długopis 3D

Jeśli chcesz być oryginalny, chcesz by twój prezent się wyróżniał, a przy tym masz zasobny portfel, to wybierz długopis 3D.

Ostrzeżenie: to prezent tak fajny, że istnieje tu pewne ryzyko. Zamiast dać go komuś w prezencie, sam zaczniesz się nim bawić i zostawisz go dla siebie 🙂

Zobacz tu

Coś do poczytania

Pełnia architektury Gropiusa

Każdy miłośnik architektury powinien zajrzeć do tej lektury! Już sama okładka jest przesłaniem. Jeśli chcesz zainspirować kogoś do bycia jednym na milion, zamiast jednym z miliona, to dobrze trafiłeś! Sprawdź tu

Figure Drawing: for all it’s worth Andrew Loomis

Figure Drawing: for all it’s worth to pozycja dla każdego, kto przejawia choćby cień zainteresowania rysunkiem. Rysownik, który przećwiczy wszystkie proponowane przez autora elementy może wejść na wyższy poziom umiejętności rysunkowych. Naprawdę. Poziom szczegółowości książki przyprawia o zawrót głowy.

Sketchbook for the artist Sarah Simblet

Sketchbook for the artist to bardziej książka inspiracja niż kurs rysunku. Nie ma tu setek ćwiczeń jak w pozycji Andrew Loomis`a. Również tematyka jest obszerniejsza. Znajdą się tu inspiracje do rysowania wszystkiego, co tylko można sobie wyobrazić.

Jak przestałem kochać design Marcina Wichy

Dla tych, którzy nadal kochają design mimo dziwnego świata i dziwnych ludzi wokół. A tu sprawdź, jak Marcin Wicha przestał kochać design, do którego i tak nadal ma słabość.

Atlas anatomii dla rysowników

Na przykład taki

Prenumerata

To jest o tyle ciekawy prezent, że nie będzie jednorazową gratką. Jeszcze przez parę dobrych miesięcy twój przyjaciel rysownik będzie dostawał drobny upominek pełen branżowej wiedzy.

Sprawdź na przykład Design a live.

A ty jakie masz jeszcze pomysły na prezent dla osoby, która kocha rysować?