You are currently viewing Piórnik zwijany, szkicownik… gadżety dla rysownika. Czy są niezbędne?

Piórnik zwijany, szkicownik… gadżety dla rysownika. Czy są niezbędne?

Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy gadżety dla rysowników są potrzebne. Rozsiądź się wygodnie i wskakuj do wpisu!

Złej baletnicy…

Są tacy, którzy twierdzą, że dobry rysownik nie potrzebuje gadżetów. Będzie w stanie tworzyć dzieła nawet złamanym centymetrowym ołówkiem. A ci, którzy inwestują w drogie gadżety to szpanerzy, którzy próbują ukryć swój brak kompetencji.

Drugi obóz to z kolei zwolennicy dobrych jakościowo gadżetów, którzy uważają, że dobry rysownik zasługuje na profesjonalne narzędzia.

Kto ma rację?

To zależy…

Oczywiście to, co piszę jest moją subiektywną opinią i nie musisz się ze mną zgadzać. Uważam jednak, że trochę jest tak, że na wykwintne przybory rysunkowe trochę trzeba sobie zasłużyć doświadczeniem.

Jeśli marzy ci się ekskluzywny bawełniany lub skórzany piórnik zwijany, to pomyśl najpierw, dlaczego chcesz go mieć. Jeśli łudzisz się, że drogim zakupem zmotywujesz się do ćwiczeń z rysunku, to muszę cię rozczarować. Najprawdopodobniej zaszpanujesz nim kilka razy, po czym rzucisz go w kąt.

Jeśli jednak taki gadżet będzie dla ciebie nagrodą za trud wielomiesięcznych ćwiczeń, to już całkiem inna sprawa.Wtedy każde spojrzenie na ten piórnik będzie ci przypominało, jak wiele trudu włożyłeś, żeby na niego zasłużyć.

Jeśli chcesz naprawdę cieszyć się gadżetami dla rysowników, to wyznaczaj sobie takie wyzwania rysunkowe, których nagrodą będą wspomniane gadżety. Żyjemy w trudnych czasach, w których teoretycznie możemy mieć wszystko na już. Nie umiemy już odraczać gratyfikacji i tęsknić za czymś. W efekcie przestaje nas cieszyć to, co mamy.

Jeśli więc marzysz o eleganckim piórniku zwijanym, to ustal sam ze sobą, że kupisz go dopiero po osiągnięciu jakiegoś celu, np.codziennego ćwiczenia rysunku przez miesiąc.

Szkicownik dla rysownika?

Trochę inaczej ma się sprawa ze szkicownikiem. O ile piórnik zwijany z wysokogatunkowego materiału nie jest przyborem pierwszej potrzeby, to szkicownik jest już bardziej podstawowym narzędziem.

Szkicownik staje się zbiorem rysunków ułożonych chronologicznie. Oznacza to, że możesz dzięki niemu prześledzić, jak zmieniała się twoja kreska z czasem.

Inne gadżety dla rysownika

Są oczywiście gadżety, bez których rysownik się nie obędzie. Zestaw ołówków lub węgli to produkty must have, które są ciągle w użyciu. Podobnie jest z gumką chlebową lub nożykiem do ołówków.

Podobnie jednak jak ze wszystkimi gadżetami – najlepiej kupować je sobie w nagrodę za coś, a nie jako motywator, który ma cię dopingować do pracy. W tę stronę to już nie bardzo działa.

Na co zwracać uwagę przy zakupie gadżetów dla rysownika?

Jeśli już uznasz, że to jest moment na zakupy, to podchodź do nich z głową. Kupuj rzeczy dobrej jakości, najlepiej w specjalistycznych sklepach plastycznych / papierniczych. Wystrzegaj się jak ognia zakupów marketowych. Czasem mogą pojawiać się chińskie tandety słabej jakości, które będą cię bardziej drażnić niż pomagać. Bądź więc czujny, a najlepiej miej jakiś ulubiony sklep plastyczny w twoim mieście. Podpytuj sprzedawcę o nowości i śmiało pytaj go o radę.