You are currently viewing Naucz się malować w Poznaniu

Naucz się malować w Poznaniu

Naucz się malować w Poznaniu!

Gdziekolwiek postanowimy się uczyć rysunku, musimy pamiętać o jednym: każda pracownia, każda szkoła, każdy nauczyciel będzie uczył w troszkę inny sposób. W każdym miejscu będzie panował trochę inny klimat, nauczyciele będą mieli różne techniki i sposoby na poszczególne zagadnienia. To, co ich łączy to cel. Jest nim nauczenie kursantów opanowania techniki i myślenia. Innym celem jest przygotowanie ich do egzaminów na uczelnie. Dlatego w trakcie zajęć omawiane są tematy, które mogą wystąpić na egzaminach wstępnych na różnych uczelniach w całym kraju.

Na niektórych uczelniach teczka jest wręcz obowiązkowa. Dlatego, jeśli jeszcze nie rysowaliśmy na dużych formatach lub nie czujemy się pewnie w jakimś zagadnieniu, warto udać się na kurs rysunku w naszej okolicy. Pozwoli nam to również poznać ciekawe osoby, które mają marzenia i cele podobne do naszych. Łatwiej się motywować nawzajem, jeśli mamy takie same zainteresowania.

Kurs malarstwa w Poznaniu – gdzie uczyć się rysować?

Warsztatysztuki

Jest to pracownia, która oferuje zarówno kursy hobbystyczne, jak i te przygotowujące do egzaminów wstępnych na uczelnie. Nie jest to jedyna oferta tej szkoły. Prowadzą oni również zajęcia dla firm, dla dzieci, a nawet dla przyszłych dentystów. Pracownia funkcjonuje od 1999 roku i można w niej uczyć się nie tylko malarstwa, ale i rzeźby oraz rysunku.

Rysunek Architektura

W pracowni tej uczą zarówno osoby, które ukończyły uczelnie politechniczne, jak i artystyczne. Prowadzą oni kursy przygotowawcze lub hobbystyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie i będziemy mogli się szkolić pod czujnym okiem praktyków.

Malowana Kuźnia

Pracownia ta ma być miejscem odkrywania talentów. Prowadzą oni nie tylko zajęcia dla dorosłych, ale także dla dzieci. To u nich można również przyjść na zajęcia organizowane w ferie zimowe.

Szkoła Rysunku Ventzi

Jest to miejsce pełne pasji. Organizują oni kursy dla najmłodszych, przygotowujące do egzaminów, a także doszkalające z konkretnych tematów. Można wybrać się z nimi w plener i wiele nauczyć pod okiem spostrzegawczej kadry.

Sowa-edu

Jest to pracownia, która uczy dzieci i dorosłych. Możemy się tam nauczyć nie tylko rysunku i malarstwa, ale również videofilmowania, czy fotografii. Warto sprawdzić ich ofertę, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Akademia rysunku

Akademia ta organizuje kursy dla dorosłych i dzieci, a także plenery i warsztaty dla nauczycieli. Grupy podzielone są pod względem wieku.

To, w której pracowni będziemy czuli się najlepiej, powinno być wyznacznikiem tego, jaki kurs rysunku wybierzemy. Jeśli nie jesteśmy przekonani do wyboru żadnej szkoły, możemy spróbować nauki rysunku we własnym zakresie. Jednak nie jest to praca tak efektowna, jak ta, gdy pieczę nad nami ma nauczyciel lub prowadzący.

Gdy wybierzemy pracownię, w której chcemy uczyć się rysować, może okazać się, że znajdziemy w niej nie tylko bratnie dusze, ale także swoje natchnienie do tworzenia. Pamiętajmy również, że warto uczyć się jednocześnie i rysunku i malarstwa.