You are currently viewing Malarze, których warto obserwować na Instagramie

Malarze, których warto obserwować na Instagramie

W malarstwie wszystko jest już odkryte. Niczym nie może nas zaskoczyć. Tak myślisz? Sprawdź, jak bardzo się mylisz! Malarstwo non stop nas fascynuje, ponieważ każdy artysta podchodzi do niego inaczej. Malarstwo cały czas się rozwija. Ponadto artyści używają fuzji. Dodają do swoich prac elementy kolażu, grafiki i dodają wiele innych technik. Eksperymentują z teksturą i kolorami.

Każdy z artystów zajmuje się inną tematyką. Ma inny styl i warto obserwować ich wszystkich, by móc się nimi inspirować. Spróbujmy na swoich pracach pokazać ich wpływ. Oto top malarze na instagramie.

Margaret Bowland

Na instagramie znajdziemy ją jako @margaretbowland. Jej obrazy są tak realistyczne, że nie raz zastanawiamy się, czy jest to zdjęcie, czy portret.

Simon Davis

Czyli instagramowy @simon_davis_painter. Jest londyńskim malarzem i ilustratorem komiksów. Ma specyficzny styl i maluje przede wszystkim portrety kobiet.

Hannah Webb

Na swoim instagramie @theobanoth pokazuje malarstwo i inne nonsensy z Los Angeles. Maluje na małych formatach. Głównie akrylem. Jej styl z pewnością jest wyjątkowy.

Leo Charre

@leocharre maluje prawie zawsze ciała. Próbuje je uchwycić jego ruch. Czasem decyduje się na stworzenie abstrakcji. Jednak w większości prac widać w jego twórczości wpływ Egona Schiele.

Jamel Akib

Na instagramie jako @jamel_akib. Używa żywych i bardzo ciekawych kolorów. Maluje zarówno pejzaże, jak i ptaki. Te drugie są wyjątkowo kolorowe. Pejzaże cechują się spokojem i stonowanymi barwami. Jak na jego możliwości.

Erin Hanson

Znaleźć ją można, wpisując nazwę użytkownika: @erinhansonartist. Połączenie barw w jej pejzażach zachwyca.

Joseph Lorusso

@lorussoarts to artysta maluje głównie ludzi. Wyjątkowo trafnie dobiera kolory na swoich pracach. Wyglądają one jak ze starych zdjęć.

Mariajosé Gallardo

Tematyka poruszana przez @mjgs17 to przede wszystkim zwierzęta, ornamenty i zdobienia. Ta hiszpańska artystka ma bardzo charakterystyczny styl. Nie da się jej pomylić z nikim innym.

Anna Bocek

@anna_bocek to malarka, która jest na tyle znana, że nawet podrabiana na całym świecie. Maluje portrety kobiet. Jednak jej styl jest jedyny w swoim rodzaju.

Emma Hopkins

@emma_hopkins_artist to artystka, która rysuje wyjątkowe akty. Bladość skóry i doskonałe pokazanie niedoskonałości ciała, jakie mamy wszyscy, sprawia, że jej prace są wyjątkowe.

Henrik Aa. Uldalen

Jest to malarz, którego na instagramie znajdziemy pod nazwą @henrikaau. Każdy jego obraz nacechowany jest niepokojącą aurą i emocjami. Charakterystyczne dla niego rozmazania są wypukłe, co dodaje jego pracom wyjątkowości.

Alexander Reisfar

@alexreisfar tworzy prace, które szokują. Nie stroni od pokazania przemocy i śmierci.

Ivan Alifan

@ivanalifan pastelowa kolorystyka, błękity i róże są dla niego bardzo charakterystyczne.

Roberto Ferri

@robertoferri_official inspiruje się barokiem, czyli Wielkimi Mistrzami. W jego pracach widać również wpływ akademizmu i symbolizmu. Na jego twórczość największy nacisk położył Caravaggio.

Alex Garrant

Znajdziemy ją pod nazwą @alexgarantart. Zajmuje się głównie optical artem. Stosuje go w portretach. Uwaga, oglądając jej prace, może zakręcić się w głowie.

Kogo jeszcze moglibyśmy dodać do naszej listy?