You are currently viewing Kurs Malarstwa w Stalowej Woli

Kurs Malarstwa w Stalowej Woli

  • Post category:Malarstwo

Nawet, jeśli pochodzisz z małego miasta, to możesz mieć dostęp do profesjonalnej szkoły malarstwa. Sprawdź, jaki jest dostępny kurs malarstwa w Stalowej Woli i sprawdź, czy jest dla ciebie.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

To ośrodek kultury, w którym każdy amator sztuki znajdzie coś dla siebie. Dobre miejsce zarówno dla hobbystów, jak i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z ASP i potrzebują kursu przygotowawczego do egzaminów.

ul. Sandomierska 1

37-450 Stalowa Wola

kontakt: +48 15 844 85 56

Czy potrzebujesz kursu malarstwa, a może wystarczy nauka indywidualna?

Oczywiście możesz uczyć się na własną rękę, ale… czy warto?

Kiedy uczysz się samodzielnie, nie masz dystansu do swojej pracy, ani żadnego punktu odniesienia. Nie dostrzegasz błędów, które popełniasz. A jeśli już dostrzegasz – to nie bardzo wiesz, jak je poprawić.

Dopiero feedback ze strony nauczyciela, naprowadzi cię na właściwe tory. A to może dać tylko kurs malarstwa w Stalowej Woli.

Już samo przebywanie z innymi zapaleńcami malarstwa, motywuje i pozytywnie nakręca.

Dzięki temu, jeśli przygotowujesz się do egzaminu na ASP, osiągniesz lepsze wyniki, niż gdybyś miał uczyć się w pojedynkę.

Tylko kurs malarstwa w stalowej Woli czy również kurs rysunku?

Może się zdarzyć, że trafisz na zajęcia, w których łączy się kurs malarstwa z zajęciami z rysunku. Warto z tego skorzystać! Szczególnie, jeśli dopiero zaczynasz tworzyć – najlepsze wyniki osiągniesz, jeśli rysunek i malarstwo będą szły ze sobą w parze. Zwróć uwagę, że tak naprawdę rysunek jest bazą i podstawą dla malarstwa. O wiele łatwiej będzie ci ogarnąć niektóre tematy (np. perspektywę, kompozycję, proporcję czy anatomię), jeśli będziesz dobrze znał podstawy rysunku. Kiedy opanujesz już tajniki rysowania, będziesz mógł później przenieść je na twoją wybraną technikę. Czyli w tym wypadku malarstwo, niezależnie od tego jakiego typu ono będzie.

Jaki kurs malarstwa?

Zastanów się, jakich farb chciałbyś używać. Czy masz już jakieś doświadczenia. Jeśli tak, to jakie? Używałeś akryli, a może akwareli? A może zgłębiałeś tajniki trudnego malarstwa olejnego?

Pomyśl również, jaki masz cel, wybierając kurs malarstwa w Stalowej Woli, czy gdziekolwiek indziej. Czy to tylko luźne zajęcia hobbystyczne, czy może chcesz zdawać na Malarstwo na ASP? Jeśli wybierasz się na studia, to musisz włożyć w kurs malarstwa o wiele więcej czasu i energii.