You are currently viewing Kurs malarstwa w Sopocie

Kurs malarstwa w Sopocie

Malarstwo z każdym rokiem zyskuje na popularności na egzaminach do szkół artystycznych. W dodatku niezależnie od kierunku, na jaki się wybieramy. Coraz częściej egzamin z malarstwa pojawia się nawet na egzaminach na te kierunki, które nie mają nic wspólnego z kierunkiem, na jaki się wybieramy. Spowodowane jest to tym, że nauka malarstwa kształtuje w nas umiejętność zauważania kolorów, tego, jak ze sobą współgrają i w jaki sposób na siebie wpływają. Ponadto nauka malarstwa uczy odpowiedniego wyczucia kompozycji, proporcji i wielu, wielu innych… Nic dziwnego, że uczelnie artystyczne, tak chętnie sięgają po tę metodę sprawdzenia naszych umiejętności. Jeden egzamin i wszystko o nas wiadomo!

Czy potrzebna jest mi teczka na ASP?

Wybierając się na uczelnię artystyczną, nie chcemy, by nas zaszufladkowano po jednej pracy namalowanej podczas egzaminu. Warto wziąć ze sobą na egzamin teczkę ze swoimi pracami, nawet jeżeli nie jest to wymóg konieczny. Możemy mieć ją ze sobą zarówno podczas egzaminu z rysunku, jak i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Może któryś z egzaminatorów z chęcią spojrzy na nasze prace.

By były one odpowiednio przygotowane, warto udać się na kurs malarstwa. Jeżeli jest taka możliwość, możemy jednocześnie skorzystać z kursu malarstwa i rysunku. Nie zapisujmy się na zajęcia do pierwszej lepszej pracowni w naszym mieście. Warto wiedzieć, jaki mamy wybór i wybrać się osobiście, chociaż do kilku z nich po to, by zobaczyć czy będziemy się tam dobrze czuć.

Warto sprawdzić, czy kursu malarstwa będą uczyć nas profesjonaliści, którzy będą mogli nam pokazać nasze błędy i nauczyć techniki. Ponadto możemy znaleźć kursy typowo przygotowawcze, w czasie których dowiemy się, czego będą od nas wymagać na uczelni. Sprawdzimy więc, jak przygotować się dobrze na egzamin.

Wiedząc, gdzie w naszym mieście znajdują się szkoły, będziemy mogli sprawdzić ceny kursów u nich, dojazdy i ofertę kursów.

Gdzie się wybrać na kurs malarstwa w Sopocie?

Kursy rysunku i malarstwa Topina&Zu.art

To miejsce, w którym pasjonaci prowadzą kursy artystyczne. Znajdziemy tu kurs malarstwa, rysunku, a także ceramiki i wielu innych. Szkoła znajduje się na al. Niepodległości.

Sztuka Odnowa

Prowadzą tu zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Warto zerknąć, bo ludzie, którzy tu pracują, z pewnością robią to, co kochają. Szkołę znajdziemy na ul Władysława IV.

Wybierzmy się do obu, by sprawdzić, czy atmosfera na zajęciach nam odpowiada. Możemy również skorzystać z oferty szkoły i wybrać się również na kurs rysunku. Łączenie obu kursów przynosi najlepsze efekty.