You are currently viewing Kurs malarstwa w Słupsku

Kurs malarstwa w Słupsku

  • Post category:Malarstwo

Jeśli szukasz informacji i nie wiesz, czy jest jakiś kurs malarstwa w Słupsku, to ten wpis jest dla ciebie. Przeczytaj, gdzie możesz wbijać na takie zajęcia i czego możesz się tam nauczyć.

Czego nauczy cię Kurs malarstwa w Słupsku?

Kurs malarstwa w Słupsku jest skierowany głównie dla osób, które chcą zdawać na ASP (Malarstwo, Rzeźba, Projektowanie odzieży) lub Politechnikę (Budownictwo, Architektura, Design).

Na stronie internetowej kursu malarstwa w tym mieście znajdziesz listę zagadnień poruszanych na tym kursie:

  1. linia-plama-bryła-przestrzeń-światło-faktura-tekstura-kolor
  2. studium rekwizytowe – konstrukcja, osie, perspektywy ,ekspresja formy
  3. studium martwej natury – kompozycja, interpretacja ,aksonometria
  4. studium postaci – proporcje, cechy modela, kadrowanie
  5. testy egzaminacyjne z lat ubiegłych

Nie dość, że te zagadnienia przygotowują do zdawania na kierunki artystyczne, to jeszcze uczą poprawnych zasad tworzenia brył, kompozycji itp.

To gdzie ten kurs malarstwa w Słupsku?

Jedynym miejscem w Słupsku, gdzie można pójść na kurs malarstwa jest Młodzieżowy Dom Kultury. To tam organizowane są zajęcia o profilu plastycznym:

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Szarych Szeregów 8

76-200 Słupsk

kontakt: 59 842 50 52

To tu możesz poznać podstawy rysunku i malarstwa. Dobrze jest jednak znaleźć jakieś źródło dodatkowej wiedzy i ćwiczyć w domu samodzielnie. Wojciech Domińczak, właściciel sieci szkół rysunku stacjonarnych i online, zwykł mawiać, że Talent nie istnieje. Najlepsze wyniki osiągają ci, którzy pracują systematycznie. Warto mieć takie podejście i uwierzyć, że ty również możesz osiągnąć sukces.

Fajnie, jeżeli miejsce w którym uczysz się malarstwa / rysunku ma fajną społeczność, w której można się wzajemnie inspirować i motywować do ćwiczeń. Najważniejsze jest również to, aby się nie porównywać z nikim. Po co komu to? To niczemu nie służy! Jedyne, co możesz porównywać to twoje własne prace z przeszłości i obecne. Przy systematycznym ćwiczeniu i dobrym nauczycielu, nie ma wyjścia – twoje umiejętności będą z każdą pracą lepsze! Jeśli nie wierzysz, to załóż sobie szkicownik lub teczkę i przechowuj swoje prace. Przeglądaj je co jakiś czas i zobaczysz, jak twoje umiejętności ewoluują.

Jedyny warunek to regularne ćwiczenia. Pamiętaj więc, że dzień bez tworzenia jest dniem straconym. To naprawdę nie musi być dużo. Czasem wystarczy jedynie 15 minut dziennie, byleby regularnie!