You are currently viewing Kurs malarstwa w Bydgoszczy

Kurs malarstwa w Bydgoszczy

  • Post category:Malarstwo

Jeśli szukasz i nie wiesz, czy jest jakiś kurs malarstwa w Bydgoszczy, to ten wpis jest dla ciebie. Poniżej znajdziesz dane tele adresowe miejsca, w którym możesz szlifować swoje malarskie umiejętności.

A może kurs malarstwa online?

Jeśli jesteś otwarty na nowe możliwości, jakie niosą nowoczesne technologie, to sprawdź ofertę kursów malarstwa online. Co możesz zyskać idąc tą drogą?

Przede wszystkim zaoszczędzisz sporo czasu na dojazdach. Czas, który ci pozostanie, będziesz mógł przeznaczyć na szlifowanie swoich umiejętności malarskich.

Poza tym, w internecie masz dużo bogatszą ofertę niż lokalnie. Możesz wybierać wśród wielu szkół z całej Polski.

Nie jesteś również uwiązany, jeśli masz na przykład jakieś plany wyjazdowe. Nie musisz wówczas rezygnować z zajęć. W każdym miejscu na świecie możesz uczestniczyć w kursie malarstwa.

A jakie minusy ma kurs malarstwa online?

Przede wszystkim nie ma bezpośredniego kontaktu face to face z nauczycielem i z innymi uczestnikami kursu malarstwa. Przez to trudniej o bliższe relacje. To może być minus, szczególnie w pandemicznych czasach, kiedy wielu ludzi tęskni do normalnych kontaktów i wyjścia z domu.

Kurs malarstwa w Bydgoszczy

Poniżej możesz się poczęstować adresami, pod którymi odbywają się zajęcia malarstwa w Bydgoszczy.

1. Rysownia

ul. Dworcowa 84

Bydgoszcz

kontakt: 510 075 992

2. Arcana – pracownia plastyczna

ul. Gdańska 123 lok. 2

Bydgoszcz 85-022

kontakt: +48 783 170 155

Malowanie może być wyłącznie hobby, ale może również przerodzić się w ścieżkę kształcenia i zawodową. Sprawdź, czy kurs, który wybierasz, ma ofertę dla osób zdających na ASP.

Wówczas nauczyciele wskażą ci, na co zwracają uwagę profesorowie na uczelniach. Często jest tak, że nauczyciele sami ukończyli ASP i mogą ci opowiedzieć wiele ciekawostek związanych ze studiami. Taka wiedza z pierwszej ręki to niesamowity zasób na start.

Fajnie, jeśli nauczyciele opowiedzą ci też pokrótce o podstawach rysunku. Rysunek jest podstawą malarstwa klasycznego i wszystkich innych form artystycznych.

Musisz wiedzieć, czym jest perspektywa, walor czy światłocień. A jeśli nie wiesz, to nie bój się pytać. Nauczyciele na kursie są tam po to, aby wyjaśnić wszystkie kwestie.

Zastanów się również, czy miałeś już jakieś doświadczenie z malowaniem. A może kurs malarstwa to twój debiut? Jeśli tak, to pytaj o wszystko, co niejasne. Pytaj o narzędzia i materiały. Dowiedz się, jak dane farby zachowują się, jak długo schną itp.