You are currently viewing Kurs Malarstwa Katowice

Kurs Malarstwa Katowice

Malarstwo jest coraz częściej wymagane na egzaminach wstępnych na uczelnie artystyczne. W dodatku jest to niezależne od kierunku, na jakim zamierzamy studiować. Może on nawet nie być powiązany z malowaniem. Decydują się one na to, ponieważ malarstwo uczy nas wielu przydatnych umiejętności. Są nimi technika, rozumienie koloru i tym, jak poszczególne barwy oddziałują między sobą. Nauka malarstwa to również nauka kompozycji. Wybierając się więc na egzamin z malarstwa, musimy wykazać się przed egzaminatorami sporą wiedzą i doświadczeniem. Od razu będzie widać, czy mamy odpowiednią technikę, a także wyczucie i myślenie w trakcie tworzenia.

Teczka na ASP – kiedy ją przygotować?

W momencie, gdy już wybraliśmy naszą życiową drogę i wiemy, na jaki kierunek studiów chcielibyśmy iść, czas wybrać odpowiedni dla nas kurs malarstwa. Musimy zacząć ćwiczyć nasze umiejętności, bo wbrew pozorom nie jest to łatwa sztuka. Przygotowane przez nas prace podczas kursu możemy potraktować jak portfolio i zabrać ze sobą na egzamin z malarstwa. Taka teczka na egzaminie może się przydać, zwłaszcza gdy egzaminatorzy chcieliby zobaczyć inne nasze prace.

Ponadto nauczyciel malarstwa od razu skoryguje nasze ewentualne błędy i pokaże, w jaki sposób malować tak, by nasze prace zachwyciły egzaminatorów na ASP. Gdzie więc się udać?

Kursy malarstwa w Katowicach – gdzie nauczymy się malować?

Kursy Artystyczne – kurs rysunku i malarstwa

W pracowni tej nauczymy się nie tylko malarstwa, ale także rysunku i grafiki. Profesjonaliści, którzy pomagają nam zrozumieć podstawy, przygotowują od lat młodzież i dorosłych, którzy chcą iść do szkół artystycznych.

Pracownia Uffo

Szkoła ta ma dwie pracownie, w tym jedną w Katowicach. Prowadzą zajęcia przygotowujące do zdania egzaminów wstępnych na studia. Jeżeli zastanawiamy się, czy warto do nich zajrzeć, to możemy umówić się na pierwsze zajęcia.

Pracownia Artystyczna Wiesławy Kamińskiej

Pracownia może się pochwalić tym, że jej kursanci zdobywają wysokie miejsca na listach przyjętych studentów. Ponadto dostają się nie tylko do szkół artystycznych na terenie Polski, ale także w Londynie i w Brighton.

FormArt

Jest to pracownia artystyczna prowadzona przez dwójkę pasjonatów sztuki. Możemy u nich nie tylko nauczyć się malarstwa, ale odbyć także kurs z rysunku i ceramiki. Prowadzone są tam zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Nie wybierajmy pierwszej lepszej szkoły malarstwa. Przejdźmy się do każdej z nich osobiście i sprawdźmy, czy odpowiada nam klimat tam panujący. Kolejnymi dopiero kryteriami powinny być odległość od naszego miejsca zamieszkania i cena kursu.

Kurs malarstwa ma nam odjąć stresów przed egzaminami wstępnymi. Dlatego warto udać się tam, gdzie się dobrze czujemy. Odpowiedni kurs pomoże nam również odpowiednio przygotować się, nauczymy się na nim podstaw i poznamy ludzi, którzy mają podobne do nas pasje. Z pewnością zmotywuje nas również do systematycznej pracy.