You are currently viewing Kurs malarstwa – Gdańsk

Kurs malarstwa – Gdańsk

Jeżeli chcemy wyrazić siebie, to najlepszą metodą na to jest malarstwo. Co lepiej pozwoli nam uwidocznić to, co czujemy, jeżeli nie możliwość namalowania własnych pomysłów, przy użyciu wybranych przez nas technik i barw? Ponadto kurs malarstwa z pewnością przyda nam się na egzaminie do szkoły artystycznej. Nawet jeżeli sam kierunek niekoniecznie związany jest z malarstwem.

Jeśli chcemy podejść do egzaminów na studia, których elementem jest sprawdzenie umiejętności malarskich, powinniśmy wcześniej się do niego przygotować. W tym celu najlepiej znaleźć w naszej okolicy miejsce, w którym możemy przygotować się zarówno technicznie, jak i teoretycznie do egzaminu z malarstwa.

Jest to o tyle ważne, że na egzaminach zazwyczaj pojawiają się zadania tematyczne. Są nimi postać/akt lub martwa natura. By się odpowiednio przygotować, musimy więc znaleźć pracownię malarską, w której będziemy mogli przygotować się na studia pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Od podstaw pokażą nam oni, nad czym musimy popracować. Co więcej, wiele z takich pracowni może przeprowadzić dla nas egzaminy próbne.

Jeżeli pracownia, do której chcemy się udać, ma w swojej ofercie również kurs rysunku, warto iść również na niego. Zarówno nauka malarstwa, jak i rysunku powinna przebiegać równolegle. W ten sposób osiągniemy najlepsze wyniki nauki. Zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy naukę. Zwłaszcza że tematy takie jak perspektywa, anatomia, czy faktury, łatwiej będzie przerobić na rysunku niż malarstwie.

Jaki kurs malarstwa wybrać w Gdańsku?

EdukreskaⓇ

Edukreska oferuje kurs przygotowujący na egzamin na ASP w Gdańsku.Oprócz kursu malarstwa oferują także kurs rysunku. Ponadto wszystkie pędzle, kartki, farby i inne materiały są wliczone w cenę kursu!

Prosta Kreska

Pracownia Prosta Kreska oferuje kursy rysunku i warsztaty sztuki. Oferują kurs przygotowujący do egzaminów na Wydział Architektury oraz na Akademię Sztuk Pięknych. Możemy u nich poćwiczyć przed pójściem do liceum plastycznego. Proponują nam kursy rysunku nawet w trakcie pandemii – online na żywo.

Kuźnia – warsztaty sztuki

Jest to pracownia, która od 19 lat kształci kolejne pokolenia, by młodzi ludzie mogli dostać się na wymarzone kierunki studiów w całej Polsce i na świecie. Pracownia chwali się 100 % zdawalnością egzaminów wstępnych.

Bazgroly.eu

W pracowni Bazgroly.eu możemy kształcić się w czasie kompleksowego kursu lub wykupić pojedyncze zajęcia, by dokształcić się w konkretnym temacie. Ponadto możemy wybrać się na kurs Autocada lub projektowania 3D.

Możemy spróbować przygotować się na egzamin na studia we własnym zakresie. Pamiętajmy jednak, że czas płynie szybko i wielu z nam ciężko będzie zmotywować się, by poświęcić odpowiednią ilość czasu w domu, by przygotować się na egzaminy wstępne. Ponadto niektóre tematy mogą nas przerosnąć i bez wsparcia nauczyciela możemy niepotrzebnie błądzić wśród tematów i zagadnień.

Jeśli zdecydujemy się uczęszczać na kurs, będziemy mieli motywację do nauki i przede wszystkim profesjonalne wsparcie. Ułatwi nam to szybszy postęp w nauce. A przecież właśnie o to nam chodzi!