Oglądając projekty innych, z łatwością widać to, w jaki sposób traktuje i miesza kolory. Łatwo zauważyć, w jaki sposób widzi rzeczywistość. Dlatego coraz częściej w czasie egzaminów do szkół artystycznych, kandydaci na studentów muszą podejść do egzaminu z malarstwa. Nawet wtedy, gdy nikt nie łączyłby takiego egzaminu z kierunkiem studiów. Po prostu malarstwo sprawdza potencjalnych kandydatów.
Teczka na studia – co powinno się w niej znaleźć?
Teczka, którą chcemy pokazać egzaminatorom w czasie egzaminu wstępnego na studia, powinna zawierać różnorodne prace. Zarówno rysunki, jak i prace malowane. Ważne jest to, by były one tworzone zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Odpowiednią perspektywą, wyrysowanymi proporcjami. Prace powinny być w różnych formatach. Także tych dużych.
Czy warto iść na kurs, by zrobić swoją teczkę?
Jeśli jeszcze nie malowaliśmy na dużych formatach, czyli na takich, które wynoszą 50×70 lub nawet 100×70, warto byłoby udać się na profesjonalny kurs. Kursy takie są ogólnodostępne i z pewnością znajdziemy jakąś szkołę rysunku w swojej okolicy. Jeśli nie czujemy się pewnie z pędzlem w ręku, tym bardziej powinniśmy udać się na kurs rysunku. W trakcie jego trwania nauczymy się nie tylko podstaw, czy techniki, ale całego procesu twórczego.
Prawdopodobnie w pracowni poznamy również osoby, które mają takie same marzenia i cele jak my, albo przynajmniej podobne pasje do naszych. Łatwiej przyswajać wiedzę, gdy uczymy się wśród ludzi, którzy nas rozumieją. Jeśli do tego ktoś z kursu wybiera się na takie same studia jak my, możemy się wspólnie motywować i wspierać!
Jaki kurs malarstwa w Bielsko-Białej wybrać?
Kreska
Pracownia Twórcza Kreska w Bielsko Białej jest jednym z tych miejsc, w których kursanci czują się jak u siebie. Czym wyróżnia się Kreska? Doświadczeniem, ponieważ uczą rysować już od 1999 r. Ponadto mają dogodne godzinami zajęć, profesjonalnych nauczycieli i mogą pochwalić się wysoką zdawalnością. Szeroki program zajęć i świetna lokalizacja z pewnością skuszą niejednego. Ci praktycy sztuki opracowali system motywacyjny dla swoich kursantów i wspierają ich nawet później – na studiach.
Pencil
Próbne zajęcia w pracowni Pencil są za darmo, więc każdy może przyjść i sprawdzić, w jaki sposób są prowadzone. Ponadto Pencil cieszy się 100% zdawalnością na studia po przebyciu kursu. Warto przyjść i sprawdzić!
Jeżeli nie chcemy iść na kurs rysunku, umówmy się z wykładowcami z wybranej przez nas szkoły na konsultacje. Pokażmy im swoje prace. Osobie postronnej i z większym doświadczeniem łatwiej znaleźć ewentualne błędy. Możemy też wykupić lekcje, by omówić trudne dla nas tematy takie jak anatomia, czy perspektywa.