You are currently viewing Jak dostać się na Architekturę na Politechnice Poznańskiej?

Jak dostać się na Architekturę na Politechnice Poznańskiej?

Jeśli chcesz dostać się na Politechnikę Poznańską na Architekturę, to musisz ogarnąć wiele informacji. W tym wpisie znajdziesz najważniejsze i najbardziej aktualne informacje odnośnie rekrutacji na ten kierunek.

Rekrutacja na Architekturę na Politechnice Poznańskiej – step by step:

W przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia na Architekturę:

KROK PIERWSZY

Dokładnie zapoznaj się z uchwałami dotyczącymi rekrutacji, harmonogramem rekrutacji a także informacją o opłacie rekrutacyjnej.

KROK DRUGI

Obowiązuje cię Rejestracja elektroniczna – rejestrujesz się w systemie rekrutacyjnym, a tam:

– podajesz swoje dane osobowe i informacje odnośnie twojej dotychczasowej edukacji (uwaga!!! wyników matury nie będą musiały wpisywać osoby, które w Deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z egzaminem i procesem rekrutacji na studia),

– ustalasz, jaki kierunek jest twoim pierwszym wyborem, a jakie są rezerwowe, w przypadku nie dostania się na pierwszy wybór.. Jest to lista, gdzie samodzielnie decydujesz i ustalaa w kolejności wybrane przez siebie kierunki. Ale pamiętaj! W elektronicznej rekrutacji jesteś kwalifikowany tylko na jeden kierunek – ten, który znajdował się najwyżej na indywidualnej liście preferencji.

– wgrywasz zdjęcie do systemu rekrutacyjnego (zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych) Przeczytaj koniecznie rządowe wytyczne i zastosuj się do nich!.

KROK TRZECI

Opłata rekrutacyjna – będziesz miał wygenerowany indywidualny numer konta bankowego, na które będziesz wnosił opłatę. niezależnie od liczby wybranych kierunków, wnosisz tylko jedną opłatę rekrutacyjną. W przypadku kierunków, dla których obowiązują różne opłaty, wnosisz wyższą opłatę. Miej świadomość, że wniesiona opłata nie podlega zwrotowi – nawet w sytuacji gdy nie dostaniesz się na te studia, lub gdy zdecydujesz się na studia w całkiem innej uczelni.

KROK CZWARTY

Sprawdź dokładnie swoje dane – przed zakończeniem terminu rejestracji należy sprawdzić, czy w systemie rekrutacyjnym pojawiła się wpłacona kwota oraz czy wprowadzone dane są kompletne – wymaga to ponownego zalogowania się w systemie. Lepiej nie olewaj tego punktu. Błędy formalne mogą skutkować odrzuceniem kandydatury!

KROK PIĄTY

Ogłoszenie wyników – kiedy przejdziesz cały proces, to w systemie rekrutacyjnym pojawi się status:

Status ZAKWALIFIKOWANY – oznacza, że po dostarczeniu wymaganych dokumentów zostajesz przyjęty na pierwszy rok studiów.

W przypadku kwalifikacji na kierunek z niższej preferencji, po dostarczeniu dokumentów, nadal masz jakąś szansę, żeby być przyjętym na kierunek z wyższej preferencji (na którym masz status rezerwowy). Przyjęcie to może nastąpić wówczas, gdy po dostarczeniu dokumentów przez innych kandydatów, zostaną tam wolne miejsca.

Status REZERWOWY – oznacza, że po dostarczeniu wymaganych dokumentów nadal masz jakąś szansę, żeby być przyjętym na ten kierunek. Przyjęcie to może nastąpić wówczas, gdy po dostarczeniu dokumentów przez Kandydatów, zostaną tam wolne miejsca.

Status NIEZAKWALIFIKOWANY – oznacza, że nie jesteś w ogóle brany pod uwagę przy przyjęciu na ten kierunek.

KROK SZÓSTY

Składanie dokumentów – Składasz cały komplet dokumentów w wiązanej teczce w budynku Wydziałów Architektury i Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej (A30) przy ul. Jacka Rychlewskiego 2 w Poznaniu.

Wydruk podania na studia – Logujesz się do systemu rekrutacyjnego i drukujesz jedno podanie wraz z opisem teczki, który należy nakleić na teczkę z dokumentami. Podanie musi być własnoręcznie podpisane.

Wydruk podania będzie możliwy po zakończeniu rejestracji elektronicznej.

UWAGA!

Finaliści olimpiad stopnia centralnego przyjmowani są w pierwszej kolejności, zgodnie z Uchwałą Senatu Akademickiego Politechniki Poznańskiej. Zobowiązany jesteś wtedy do dostarczenia dekretu wydanego przez komitet organizacyjny danej olimpiady.

KROK SIÓDMY

Publikacja list przyjętych na studia w Politechnice Poznańskiej.

Wysyłanie:

– pisemnych decyzji o przyjęciu/nieprzyjęciu na studia,

– informacji o numerze konta, na które należy uiścić opłatę za legitymację studencką

– skierowanie do lekarza medycyny pracy (dotyczy wyłącznie kierunków: budownictwo, inżynieria środowiska, technologia chemiczna) – zaświadczenie od lekarza medycyny pracy należy dostarczyć na spotkanie organizacyjne.

KROK ÓSMY

Wpłata za legitymację na konto.

Pamiętaj, żeby wpłacić opłatę za legitymację.

WARTO WIEDZIEĆ

Możesz być przyjęty tylko na jeden kierunek studiów, ale masz prawo wskazać kilka kierunków, określając preferowaną kolejność, w jakiej gotowy jesteś podjąć na nich studia. Jesteś kwalifikowany na studia z zachowaniem preferencji kierunków. Liczba punktów uzyskanych przez ciebie obliczana jest na podstawie wzorów rankingowych.

W Politechnice Poznańskiej studia prowadzone są jako stacjonarne i niestacjonarne. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w systemie zjazdów sobotnio-niedzielnych.

W przypadku kwalifikacji na kierunek z niższej preferencji, po dostarczeniu dokumentów, nadal masz szansę być przyjętym na kierunek z wyższej preferencji (na którym masz status rezerwowy). Przyjęcie to może nastąpić wówczas, gdy po dostarczeniu dokumentów przez innych kandydatów, zostaną tam wolne miejsca.

Dla osób niepełnosprawnych tworzy się dodatkowy 2% limit miejsc (ale nie mniej niż 2 miejsca) na poszczególnych kierunkach studiów. Więcej informacji dla osób niepełnosprawnych.