You are currently viewing Instagram i sztuka tworzenia postaci

Instagram i sztuka tworzenia postaci

Instagram to niewyczerpane źródło inspiracji. Możemy tu nie tylko obserwować dane hasztagi, ale również pytać o rady w komentarzach, czy obserwować swoich ulubionych artystów. Dlatego też postanowiliśmy dziś przedstawić wam zupełnie subiektywną listę najlepszych portrecistów, grafików, malarzy, rysowników, digitalowców. Artystów, którzy zajmują się ludzkim ciałem i bez problemu pokazują to na swoich kontach na insta! Każda z ich prac przedstawia inne emocje. Znajdziemy tu różne style, różne przekazy, różne wartości…

Najważniejsze dla nas było pokazanie w tym wpisie różnych ciekawych technik, różnorodnego podejścia do tematu, jakim jest człowiek. Różne strony twórczości. Każdy z twórców na tej liście to osoba zasługująca na miano genialnego artysty.

Nawet jeśli sądzimy, że nie przepadamy za portretami, to tutaj znajdziemy dzieła, od których trudno będzie nam oderwać wzrok. Z pewnością docenimy talent tych artystów!

denis_sarazhin

Czyli nikt inny jak Denis Sarazhin. Urodzony na Ukrainie twórca, którego styl trudno pomylić z kimkolwiek innym. Jego prace, bez wyjątku, skupiają się na ludzkim ciele, na ruchu, na relacjach między ciałami lub różnymi częściami ciała. Kolorystyka, kanciasta forma, wyjątkowość. Wszystko to opisuje prace Denisa.

leekillust

Lee K. jest rysownikiem, który używa jedynie ołówków lub węgla. Zajmuje się jedynie portretami. Dba on o swoją prywatność i trudno znaleźć w Internecie informacje o nim. Najbardziej udziela się na instagramie właśnie, ale podglądać jego prace możemy również na jego stronie: https://leekillust.bigcartel.com/.

alpay_efe

Artysta ten skupia się przede wszystkim na malarstwie portretowym. Na instagramie wrzuca również swoje prace pokazujące martwą naturę, a nawet zwierzęta. Każda jego praca posiada jakiś defekt, dekonstrukcję. Stało się to jego cechą rozpoznawczą.

anekaingold

Aneka Ingold jest laureatką The Bennett Prize. Jej cechą rozpoznawczą jest łączenie malarstwa, rysunku i grafiki.

ericanthonyj

Eric Anthony jest artystą digitalowym. Jego twórczość na myśl przywodzi komiksowy styl. Jego portrety to przede wszystkim kobiety. Na jego instagramie zauważyć można, że projektuje on daną postać na kartce papieru. Rysunki są równie zachwycające, co jego gotowe prace.

mcarson1999

Mike jest artystą nie do podrobienia. Jego obrazy przedstawiające ludzi na myśl przywodzą lata 20. ubiegłego wieku.

wojciechwosx

Wojciech Wos jest uzdolnionym malarzem. To, w jaki sposób maluje skórę jest, nie do podrobienia.

simon_davis_painter

Simon Davis jest malarzem i ilustratorem komiksu. Pochodzi z Londynu. Nastrój panujący na jego obrazach potrafi zachwycić.

anna_bocek

Anna Bocek jest malarką, która w nieoczywisty sposób dobiera kolory na swoich obrazach.

fdasuarez

Jest twórczynią digitalowych dzieł sztuki. Tworzy praktycznie tylko kobiety. Furorę robiły jej wersje postaci z Disneya.

scotthutchisonart

Schott Hutchison jest amerykańskim artystą, który w niepowtarzalny sposób potrafi ująć ruch postaci.

beyelerdominic

Dominic Beyeler to grafik i ilustrator. W wyjątkowy sposób łączy tusz z akwarelą. Czasem nawet używa markerów.

lorussoarts

Joseph Lorusso tworzy w taki sposób, że aż chce nam się chwycić za pędzel i zacząć malować. Kolory i dokładność sprawiają, że są to małe dzieła sztuki.

uniquelab

Sean Jun to artysta, który tworzy wyjątkowe portrety – ilustracje.

emma_hopkins_artist

Emma Hopkins zajmuje się przede wszystkim aktami. Jednak są to akty osób o specyficznej budowie. Są to osoby starsze albo pary splecione ze sobą. Jej cechami charakterystycznymi są bladość ciał, detal i czerwona podmalówka. Dzięki temu można rozpoznać jej prace.